Odgrzybianie- skutecznie usuwamy pleśnie i grzyby z różnego rodzaju powierzchni i pomieszczeń: domy, mieszkania, piwnice, łazienki, biura, budynki, drewno, meble, altanki, architekturę ogrodową, ściany, mury, tynki, podłogi, fugi, elewacje, więźbę dachową, dachy, poddasza, wentylację…  Po zlokalizowaniu wszystkich zagrzybionych miejsc usuwamy chemicznie pleśń, w zależności od stopnia zagrzybienia nakłada się od kilku do kilkunastu warstw środka. Po oczyszczeniu chemicznym uruchamiane zostają ozonatory aby zlikwidować wszystkie zarodniki grzyba, które znajdują się w powietrzu, proces ten trwa około godziny, osiągane jest wtedy wysokie stężenie ozonu, które mierzymy za pomocą detektora.

Przed (poddasze zagrzybione)

Po

Usuwanie pleśni ze ścian

Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod  dezynfekcji,  ten naturalnie występujący w atmosferze gaz wnika w każdą szczelinę nie pozostawiając po sobie śladu gdyż po zabiegu ozon przekształcany jest w tlen ze względu na jego krótki czas rozkładu. Jego działanie jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.
Ozon należy do najsilniejszych utleniaczy dlatego znalazł zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, niszczy też zarodniki przetrwalnikowe bakterii, pierwotniaki, grzyby i wirusy.
Ozon niszczy alergeny i roztocza, które nie tylko powodują alergie, ale także są przyczyną migreny czy reumatyzmu. Należy pamiętać, że każdy uczulony na roztocza kurzu domowego powinien regularnie dezynfekować pomieszczenia, w których się znajduje.

Ozonowanie pomieszczeń od 150 zł, wnętrza samochodu- 80 zł

 

 

Zabieg ten ponadto skutecznie usuwa zapach po zmarłych, procesy gnilne, zapachy moczu, kału i wymiocin, zapachy spalenizny, farby, rozpuszczalników oraz zwierząt domowych. Ponadto znajduje zastosowanie w pomieszczeniach zagrzybionych.

Wykonujemy usługi ozonowania w miejscach:

  • Gastronomia: restauracje, bary, pizzerie, puby, kuchnie, cukiernie, restauracje,
  • Ambulatoria: medyczne, dentystyczne, weterynaryjne. laboratoria diagnostyczne,
  • Hotele, mieszkanie i pokoje na wynajem,
  • Domy jednorodzinne i mieszkania,
  • Biura, firmy, banki,domy pogrzebowe, urzędy
  • Szkoły, przedszkola, żłobki, kościoły,
  • Przechowalnie owoców i warzyw (sterylizacja owoców i warzyw),
  • Budynki inwentarskie i gospodarskie,
  • Układy klimatyzacji stacjonarnych i pojazdów.

Na każdym etapie wykonywania zabiegów najważniejsze jest Państwa bezpieczeństwo. Gwarantujemy dobór skutecznych i bezpiecznych metod ozonowania z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

Na życzenie klienta wystawiamy certyfikat potwierdzający wykonanie usługi.